Wewnętrzne drzwi z drewna
Drzwi wewnętrzne wykonujemy z elementów drewnianych trójwarstwowo klejonych, o grubości 45 mm, zarówno w wersji z progiem lub bezprogowej.

Czytaj więcej »

Zewnętrzne drzwi z drewna
Ocieplane drzwi zewnętrzne produkujemy z wysokiej klasy drewna litego w dwóch dostępnych grubościach: 68 mm lub 92 mm (energooszczędne).

Czytaj więcej »

Drzwi drewniane OknoStol

Poza stolarką okienną oferujemy również drzwi drewniane – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Drzwi drewniane w naszej ofercie występują w trzech wariantach:

  • drzwi wewnętrzne o grubości 45 mm,
  • drzwi zewnętrzne o grubości 68 mm,
  • drzwi zewnętrzne energooszczędne o grubości 92 mm.

Dostępne są drzwi drewniane sosnowe, mahoniowe i dębowe. Drzwi zewnętrzne wykonujemy z wysokiej jakości drewna litego.

Poza modelami w standardowych rozmiarach wykonujemy również drzwi drewniane na zamówienie.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży stolarki drewnianej nowoczesnej i zabytkowej, co potwierdza wysoka jakość oferowanych przez nas produktów. Nasze drewniane drzwi sprostają nawet najbardziej wysokim oczekiwaniom i wymaganiom.

Najważniejsze atuty drzwi drewnianych

Dlaczego warto postawić na drewniane drzwi? Bo to udane połączenie tradycji i naturalnych materiałów z nowoczesnością oraz sprawdzonymi technologiami. Atuty drewnianych drzwi to przede wszystkim estetyczny wygląd oraz uniwersalne zastosowanie. Taki model drzwi jest ozdobą każdego mieszkania.

Drzwi drewniane nadają się do każdego rodzaju pomieszczeń: salonu, sypialni, łazienki, kuchni, świetnie sprawdzają się również w charakterze drzwi wejściowych. Poza estetyką są one również funkcjonalne – każdy model drzwi drewnianych OknoStol może być wyprodukowany w wariancie energooszczędnym i antywłamaniowym.

Drewniane drzwi są wyjątkowo długowieczne. Drewno jest bardzo wytrzymałym materiałem, a jego trwałość – przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji – jest szacowana nawet na kilkadziesiąt lat.

Kolejną mocną stroną drzwi drewnianych jest dobra izolacyjność cieplna. Innym, istotnym atutem jest niska rozszerzalność pod wpływem wahań temperatur – pokutuje mit, że drewniane drzwi się odkształcają, jednak w nowoczesnych modelach wykonanych z odpowiednio zabezpieczonego materiału ten problem nie występuje.

Inne atuty drzwi drewnianych to możliwość dowolnej modyfikacji. Drewno jest materiałem, który można malować, lakierować, bejcować lub dokonywać innych zabiegów, dzięki temu drzwi, okna i inne elementy z drewna są tak zróżnicowane kolorystycznie.

Ostatnim, chociaż nie mniej ważnym atutem, jest uniwersalny charakter drzwi drewnianych. Drewno – w odróżnieniu od materiałów syntetycznych, PCV czy aluminium – pasuje do każdego wnętrza, bez względu na styl aranżacyjny. W naszej ofercie mamy zarówno białe drzwi drewniane, jak i w innych wersjach kolorystycznych oraz w barwach naturalnego drewna – drzwi można więc bez trudu dopasować do wybranego stylu. Drzwi sosnowe, dębowe czy mahoniowe doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, a także w pomieszczeniach retro.

Drzwi drewniane standardowe

Oferujemy drzwi drewniane w standardowych wymiarach – zarówno modele wewnętrzne o grubości 45 mm, jak i zewnętrzne w wersji standardowej 62 mm lub energooszczędnej 92 mm. W portfolio naszych realizacji znajdują się przeróżne modele drzwi: dwuskrzydłowe, trójskrzydłowe, w wersji z progiem lub bez, z ozdobnymi skrzydłami, płycinami lub innymi, dekoracyjnymi elementami.

Najpopularniejsze wymiary standardowych drzwi drewnianych wewnętrznych to 80 x 203 cm. Szerokość drewnianych drzwi wewnętrznych jest jednak znacznie bardziej zróżnicowana – od 60 do 100 centymetrów. Ostateczne wymiary drzwi drewnianych zależy od układu domu lub mieszkania oraz szerokości przeznaczonej w projekcie wnętrza na ten element. Osobom szukających modelu w innym, niestandardowym formacie polecamy zamówienie drzwi drewnianych na wymiar.

Drzwi drewniane na wymiar

Na indywidualne zamówienie wykonujemy drzwi drewniane na wymiar, według projektu klienta. Jest to usługa skierowana do osób, które potrzebują modelu w niestandardowym rozmiarze lub z dodatkowymi, ozdobnymi elementami.

Drzwi drewniane na zamówienie mogą być wykonane w nowoczesnym lub klasycznym stylu – w zależności od wizji klienta. Wszystkie modele OknoStol – drzwi drewnianych na wymiar i standardowych – zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów (drewna sosnowego, dębowego lub mahoniowego), a ponadto posiadają certyfikowane uszczelki, funkcję antywłamaniową i termoizolacyjną. Każdy model wewnętrzny i zewnętrzny objęty jest 5-letnią gwarancją.