Jaki parapet dobrać do okien drewnianych?

Wymieniasz okna na drewniane i zastanawiasz się nad tym, jaki parapet będzie do nich najlepszy? Istnieje kilka ich rodzajów, sposobów montażu oraz materiałów, dlatego przedstawiamy krótki poradnik o tym, który parapet będzie najlepszy do twoich ram.

Rodzaje parapetów

Podstawowy podział parapetów uwzględnia ich 2 rodzaje:

  • parapety wewnętrzne,
  • parapety zewnętrzne.

Inna klasyfikacja uwzględnia materiał, z którego zostały wykonane: mogą być one z drewna, kamienia naturalnego, płytek ceramicznych, konglomeratu, PCV, granitu, marmuru i wielu innych tworzyw. Czym kierować się podczas wyboru?

Parapet powinien pasować do ramy. Do okien drewnianych zalecamy parapet wykonany dokładnie z takiego samego materiału. Istotny jest również charakter wnętrza - jeśli dominują w nim naturalne materiały i kolory, to parapet drewniany również będzie najlepszym, możliwym wyborem.

Parapet, poza funkcją estetyczną, jest również wsparciem w skutecznej izolacji termicznej i akustycznej. Nieprawidłowo zamontowany może doprowadzić do nieszczelności i ubytków ciepła w pomieszczeniu, dlatego tak ważne jest, żeby skorzystać z usługi profesjonalnego montażu okien i parapetów.

Okna drewniane - jaki wybrać do nich parapet?

W naszej ofercie - poza oknami - znajdują się również parapety. Są one wykonane z naturalnego drewna i klejone warstwowo. Do wyboru jest kilka gatunków drewna, między innymi buk, sosna, mahoń, dąb i jesion. Warstwowe klejenie sprawia, że parapet jest odporny na odkształcanie się pod wpływem ciepła i wilgoci.

Oferujemy parapety o standardowej grubości 40 mm, ale na życzenie klienta możemy wykonać inne, które spełnią oczekiwania i będą pasować do nieregularnych ram.