Rodzaje szyb w oknach drewnianych - antywłamaniowe, dźwiękoszczelne, przeciwsłoneczne

Okna drewniane - w zależności od ich rodzaju - mogą być wyposażone w specjalistyczne szyby, np. antywłamaniowe, dźwiękoszczelne lub przeciwsłoneczne. Czym różnią się od siebie te propozycje? W jakich wnętrzach poszczególne rodzaje szyb sprawdzą się najlepiej?

Jakie są rodzaje szyb w oknach?

Na rynku stolarki okiennej dostępne są przeróżne rodzaje szyb, najpopularniejszy podział uwzględnia następujące propozycje:

  • szyby ciepłochronne - zimą redukują straty ciepła, a latem - dzięki takim szybom - pomieszczenia się nie przegrzewają,
  • szyby absorpcyjne - pochłaniające promieniowanie słoneczne,
  • szyby z refleksem - odbijają promienie słońca,
  • szyby dźwiękochłonne - stanowią doskonałą ochronę akustyczną,
  • szyby antywłamaniowe - zabezpieczają domowników i ich dobytek przed kradzieżami.

Nowością są szyby samoczyszczące - wykonane ze szkła, którego częstotliwość mycia jest znacznie niższa niż w przypadku standardowego szkła.

Okna drewniane antywłamaniowe

W naszej ofercie znajdują się okna drewniane 78 mm antywłamaniowe. Zostały one wyposażone w okucia obwiedniowe marki Maco w pakiecie z zaczepem antywłamaniowym, dzięki temu zapewniają doskonałą ochroną przed złodziejami. Ten model okna można również dodatkowo zaopatrzyć w blokadę obrotu klamki z podnośnikiem. Okna drewniane antywłamaniowe to propozycja dla posiadaczy drogiego sprzętu oraz osób często wyjeżdżających w delegacje czy podróże służbowe

Okna drewniane dźwiękoszczelne

Wszystkie modele okien drewnianych z naszej oferty są dźwiękoszczelne. Szyby, których użyliśmy podczas ich produkcji, są wypełnione argonem lub kryptonem. Poza właściwościami dźwiękoszczelnymi, pełnią również funkcje antywłamaniowe i odbijające promienie słoneczne. W zależności od modelu i rodzaju pakietu szybowego ich poziom izolacji akustycznej wynosi od 32 do 40 decybeli. Okna drewniane dźwiękoszczelne są idealne dla osób, które mieszkają przy ruchliwej ulicy.

Okna drewniane przeciwsłoneczne

Nowoczesne okna drewniane posiadają szyby odbijające lub pochłaniające światło. Nie inaczej jest w przypadku naszego asortymentu - modele, w zależności od grubość ramy i rodzaju pakietu szybowego, zostały wyposażone w szyby o właściwościach przeciwsłonecznych lub refleksyjnych (lustrzanych). Okna drewniane przeciwsłoneczne to propozycja dla mieszkańców mocno nasłonecznionych mieszkań lub domów. Najczęściej są to budynki usytuowane od strony południowej lub zachodniej.